4 faktory, na které byste si měli dát při sjednání cestovního pojištění pozor

Každá cesta do zahraničí je trochu jiná. Někdy jsou hlavní náplní pracovní schůzky, jindy sportovní radovánky, případně válení se u pláže. Podle plánovaných aktivit byste měli zvolit také konkrétní pojištění.

Sjednat výhodné cestovní pojištění nemusí být v dnešní době těžké. Stačí se zorientovat v nabídce pojišťoven a vybrat si nabídku, která vám bude nejvíce sedět. A na co si dát pozor?

1. Kde všude platí?

Než smlouvu podepíšete, měli byste si dát pozor, kde všude cestovní pojištění platí. Některé tarify platí po celém světě, jiné pouze v Evropě. Například pojišťovna Ergo nabízí tarif s názvem E-Trip, který je vhodnou alternativou pro jednorázovou cestu do Evropy a přilehlých turistických destinací (Egypt, Maroko, Tunisko, Turecko, Kypr a Izrael).  Další variantou může být tarif E-TripALL, který pokrývá stejné lokality, ale je obohacen i o další připojištění. Konkrétně zahrnuje i pojištění občanské odpovědnosti (více o něm zde) a zavazadel, kryje léčebné výlohy, asistenční služby a úrazy.

cestovani-dovolena.eu_ergo_cz_01

2. Co všechno zahrnuje?

Pojištění se může vztahovat na různé pojistné události. Většinou jsou to léčebné výlohy, zubní ošetření, zajištění transportu do ČR a zranění při běžných rekreačních sportech. Jestli patříte mezi vyznavače adrenalinových a extrémních sportů, pak je nutné zvolit připojištění.

3. Pojistné podmínky

Jedná se o dokument, který je často podceňován. A nutno dodat, že neprávem. Pojistné podmínky by si měl každý důkladně pročíst, protože v nich najde vše podstatné. Mimo jiné například výšku pojistné částky. Dále výjimky a podmínky, které jsou zásadní pro plnění při vzniku pojistné událost. Dozvíte se například, že pojišťovna nebude platit, pokud si způsobíte úraz pod vlivem alkoholu nebo drog, apod.

cestovani-dovolena.eu_ergo_cz_02

4. Asistenční služba

Když se něco stane, pak je nutné jednat podle předepsaných pravidel, jinak můžete ztratit nárok na pojistné plnění. Proto byste měli mít k dispozici nonstop asistenční linku, kde vám poradí přesný postup. Číslo na ni dostanete při sjednání smlouvy, noste ho neustále u sebe.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>