Algarve – Portugalsko

Algarve leží na jihu Portugalska, omývají je vlny Atlantiku a na zdejších plážích není nikdy ,,hlava na hlavě´´.

Tato provincie získala svůj název z arabského Al Gharb neboli Západ. Příjemné a svěží klima, pás krásných pláží dlouhý skoro 200km, úžasná přímořská letoviska, vůně borovic, eukalyptu, zelené kopce, olivové a korkové háje, to vše tuto provincii skvěle vystihuje. Ideálním časem pro dovolenou je pozdní jaro či začátek podzimu, kdy zde není takové vedro.

Východní pobřeží této provincie je mírně členité, zato západní část lemují nádherně zbarvená skaliska a pískovcové útesy. Mezi útesy narazíte na romantické zátoky.

Krásné pláže jsou samozřejmostí, ale v této provincii si na své přijdou i surfaři. Nejlepší vlny jsou na plážích Carrapateira a Amado. Na své si zde přijdou i hráči golfu či cyklisté. Najdete zde i safari, které se skrývá v národním parku Costa Vincentina. Na Algarve také můžete shlédnout vystoupení cvičených delfínů, a to v parku Zoomania.

I z historie se zde něco najde. Tak například středověký hrad Silves, který je postavem z červeného pískovce.

 

Průměrné klimatické hodnoty destinace Algarve :

  Nejvyšší průměrná teplota (°C) Nejnižší průměrná teplota (°C)
Leden 16 7
Únor 16 8
Březen 18 8
Duben 19 10
Květen 22 12
Červen 25 15
Červenec 28 17
Srpen 28 18
Září 26 16
Říjen 23 14
Listopad 19 10
Prosinec 16 8

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>