Aquapark

Ač by se to mohlo některým z vás zdát, nebudu vám vyprávět o čtvrté řadě reality show Vyvolení. Na to bych potřebovala speciální vydání časopisu! Chtěla bych vám v kostce povědět o své návštěvě Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Pak pochopíte, proč ten nadpis…

Během léta byla dokončena stavba tohoto, pro nás nedalekého, vodního ráje. Tož dobrá zpráva pro nás Moraváky, ne? A protože k létu neodmyslitelně voda a koupání patří, zbystřila jsem svůj sluch a zrak. Na internetu se začaly objevovat první fotky návštěvníků – celebrit, kteří Pasohlávky navštívili. Strategicky jsem vyčkávala. Přece tam nepojedu, když jsou tam tisíce lidí. A tak jsem čekala a čekala… Jenže koncem léta se počasí začalo kazit, prázdniny se krátily, až tu byl nový školní rok. Takže jsme to nestihla, co se dá dělat. Alespoň jsem ušetřila.

Snažila jsem se to brát s nadhledem, ale i tak mě hlodalo svědomí. Naštěstí mě můj přítel (Honza) mile překvapil. Oznámil mi, že o víkendu (první týden v září) jedeme do Aqualandu. Hurá! Tak přece jen se dočkám. I když už nebyla vedra a teploměry ukazovaly slabých 23°, neváhala jsem. K mé radosti tam mají otevřeno celoročně. A tak jsme vyrazili.

Auto jsme zdatně zaparkovali. Naše kroky mířily do ohromné budovy. Mé nadšení sílilo. Dostali jsme náramky, našli si skřínku, převlékli se a vzhůru do vody. Pro začátek jsme zvolili venkovní bazény s vířivkou a bublinkami, a jak jinak než ohřívanou vodou. Následovaly, jak jinak, tobogány. Kvůli tomu jsme přece tady.

Jako první jsme vyzkoušeli točivou skluzavku se člunem. Pak další točivé se člunem pro dva i pro tři. Nemohli jsme vynechat ani tobogány, na které nepotřebujete člun. Všechno šlo skvěle. Pak jsme uviděli hned dvě výzvy. Na jednom tobogánu se jezdí tak dlouho dokola, než vás vcucne trychtýř, a na dalším zase za strany na stranu do metrových výšek. Zbývala nám kamikadze. No řeknu vám, že mi trvalo pár minut, než jsem se přemluvila ji sjet, ale jsem ráda, že mé vnitřní já sebralo tu odvahu a řeklo, jeď!

Za prosklenými dveřmi jsme viděli, že se venku něco děje. Ve venkovních bazénech to žilo. Umělé vlny a animační programy byly v plném proudu. My ale zvolili něco jiného – venkovní tobogány. Bohužel byl jeden z nich uzavřený z důvodu nedávné nehody nějaké slečny. To vás povzbudí, no. Ale i tak jsme si jízdu na tom druhém užili. A to hned třikrát. I když bylo už docela chladno. Nakonec jsme se ohřáli ve vnitřním bazénu. Jenže jsme se chtěli ještě naposledy sklouznout…

A tak jsme se vydali na průhlednou skluzavku. Jela jsem první. Svítila zelená, a tak jsem jela. K mému nemilému překvapení to dívce přede mnou moc rychle nejelo, a tak jsme se srazily. Nevím, kde byla chyba. Omluvila jsem se jí a ujistila se, že je v pořádku. Počkala jsem na přítele, a ten řekl, že je čas jet domů. V šatnách jsme se převlékli, vzali si věci, a vtom to přišlo. Všimla jsem si, že mám na holenní kosti zvětšující se modřinu a otok. Po příjezdu domů byl asi dvakrát větší. Dělala jsem hrdinu, ale faktem je, že jsem večer ulehla do postele a nemohla si jít ani pro pití. Ráno jsem šla k doktorce, a ta mi naštěstí řekla, že to zlomené nemám. Uff…  Řekla mi ale, že už jsem asi devátá, která se v Pasohlávkách zranila.

Po pár dnech mám na noze černou modřinu. A co se týče Honzy, tomu se roztrhly plavky! To ale neznamená, že jsme si to neužili. Proti ničemu nemůžu říct ani půl slova. Bohužel jsem jen byla v nesprávný čas na nesprávném místě.

A ještě k tomu nadpisu. Den před otevřením navštívilo aquapark mnoho novinářů, aby mohli vše vyzkoušet na vlastní kůži. Jeden dokonce napsat, že u některých atrakcí stojí tým záchranářů. Myslela jsem si, že přehání, ale je to tak. Proto jestliže sem v budoucnu zavítáte, buďte opravdu opatrní. J Zároveň se ale nebojte, protože pokud si nějaký ten modrák uděláte, budete aspoň o něco málo zajímavější.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>