Dovolená na chorvatských ostrovech aneb kde si ji opravdu užijete?

krk-croatia-1430646-3-mChorvatsko – destinace, kterou si zamilovaly stovky tisíc turistů z celého světa. Průzračně čisté moře, oblázkové pláže, všudypřítomná vůně piniových hájů protkaná solnou stopou moře. Milí lidé, výborné jídlo a spousta sportovního i zábavního vyžití pro všechny věkové kategorie – tak lze ve zkratce charakterizovat tuto oblíbenou dovolenkovou destinaci. Pokud máte chorvatské pobřeží proježděné křížem, krážem, pak zkuste na příští rok naplánovat dovolenou na některém z chorvatských ostrovů. Máme pro vás 2 zcela odlišné tipy na chorvatské ostrovy, které jsou pro letní dovolenou doslova jako stvořené.

Ostrov Krk – odpočinek pro děti i dospělé

Krk je jedním z ostrovů náležejících ke Kvarnerskému souostroví. Rozloha Krku dosahuje 406 km2 a tím se řadí k největším ostrovům kvarnerské skupiny. Nejvyšším bodem ostrova je vrchol Obzovo, jehož nadmořská výška činí 568 m. n. m. Pokud milujete dlouhé procházky nebo vyznáváte horskou turistiku, pak vám výstup n a Obzovo vřele doporučujeme. Na Krku se nachází množství oblíbených letovisek, mezi které neodmyslitelně patří například BaškaMalinska, Njivice nebo Punat. Najdete zde jednu z nejkrásnějších chorvatských pláží nesoucí název Dražila a množství pláží oceněných Modrou vlajkou. Na své si zde přijdou jak milovníci sladkého nicnedělání, tak turisté vyznávající aktivní trávení letní dovolené. Na ostrově jemnožství přírodních i kulturních památek a nespočet taverniček a barů, ve kterých naleznou útočiště zejména dospělí.

Ostrov Sušac – ráj romantiků a novomanželů

Pokud dáváte přednost klidné a ničím nerušené dovolené na pokraji civilizace, pak pro vás máme jeden exkluzivní tip. Tím je malinkatý ostrůvek Sušac, který představuje dokonalý ráj na zemi. Na ostrově s rozlohou 6 km2 žije pouze několik místních obyvatel, kteří vás pohostí domácím sýrem, lahodným vínem, ale i výborným masem ze zvířat pasoucích se na bylinkových loukách. Ubytování je zde možné pouze v jediné ubytovací kapacitě, kterou představuje honosný maják s 8 lůžkovou kapacitou. Chcete-li si tedy užívat nezapomenutelnou dovolenou daleko od všech výdobytků moderní civilizace, je Sušac ideální volbou.

1 komentář

  • Viki Permalink

    Taky mám nejraději ze všeho dovolenou v Chorvatsku, těším se na ní vždy celý rok. Jaká jsou moje nejoblíbenější místa o tom píšu na http://webchorvatsko.cz

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>