Dovolená v Indii jinak

Taková dovolená v Indii představuje vrchol nezapomenutelných zážitků, dobrou kuchyni a nepřeberné množství historických památek. V Indii se mluví mnoha jazyky (je známo 18 jazyků, které se dělí do 6 skupin), anglický jazyk je zde hlavním úředním jazykem. Národním jazykem je hindština, kterou dnes ovládá přes 30% obyvatelstva.

Než se do Indie vydáte, je třeba vědět, jaké se zde střídají cykly počasí. Studené a suché zimy, horká a suchá léta a období monsunů, které jsou typické prudkými dešti. V letním období se vyšplhá teplota na teploměru až ke 49°C.

Indie je poměrně levná země, kde si můžete koupit jídlo již od jednoho dolaru.

Zájezdy do Indie

Zájezdy do Indie nabízejí prohlídku měst. „Západní“ město Indie Bombaj je obklopeno bažinatým pobřežím Arabského moře a obsahuje více než 16 milionu obyvatel. Bombaj je centrem obchodu a historických staveb. Např. se zde nachází velké množství středověkých kamenných rutin a soch, pozoruhodné stavby z období britské Indie anebo známé tržiště Crafword Market.

Mezi další zajímavá místa patří nejpřitažlivější vodopády Goa, které se nacházejí na východě s hranicí s Karnatakou.

Vyberte si exotickou dovolenou na www.exotickapriroda.cz ještě dnes a zarezervujte si termín, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Poznávací zájezdy do Indie

Poznávací zájezdy do Indie vás seznámí i s místní kuchyní. Nutno dodat výbornou kuchyní, která vyniká až neskutečnou rozmanitostí chutí. I když lze Indii jmenovat jako velmoc pro vegetariány, můžete si pochutnat na vynikajících masových specialitách. Velice chutná jídla jsou plná zeleniny, luštěnin, ovoce a speciálních přísad, koření a omáček. Hlavní surovinou je vše, co pochází z moře doplňováno mase všech druhů.

Pokud se vydáte na poznávací zájezd indickou přírodou, budete okouzleni. I když příroda svádí nerovný boj s rozšiřováním zemědělství a výstavby, stále se může pochlubit jedinečnými přírodními scenériemi. Indie je plná přírodních parků a rezervací, např. Tygří a Ptačí rezervace a národní park Sariska nebo Ranthambhor.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>