Dovolená v horách: Rakouské Alpy vás dostanou

Zelené pastviny jsou pod kontrolou alpských velikánů, čistý vzduch je všudypřítomný a není nic krásnějšího než výhled na louku plnou alpských bylinek, odkud se line božská vůně zdraví. Dokonalé domy s bytelnými dřevěnými balkóny zdobí převislé muškáty v odstínu vášnivě červené, tu pohodu rozčísne cinkání kravských zvonů a bučení krav. Ano, vypadá to tak, že tady se zastavil čas.

Chcete poznat Tyrolsko na vlastní kůži? Zillertal musíte vidět!

Právě tady se nachází srdce Tyrolska. Projděte se k úchvatným vodopádům, objevujte svět z vrcholů místních třítisícovek, projezděte tuto oblast křížem krážem na kole a ochutnejte všechny speciality horské kuchyně. Ryze kvalitní sýry, mléko se smetanou v hrnečku, chutné ovocné knedlíky, bylinné čaje a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. Na své si přijdou také nároční hosté, jež se s radostí ubytují v luxusních hotelech. Ty, kteří chtějí zažít tradiční atmosféru tohoto pohádkové místa, dají přednost selským stavením,

Navštivte proslulé Orlí hnízdo a smaragdově zelené jezero Königsee

Cestou zpátky se neváhejte zastavit na obhlídce sídla, kde spřádal megalomanské plány a zároveň odpočíval Adolf Hitler. Berchtesgaden nabízí opravdu naprosté skvosty, bez návštěvy výše uvedených byste se neměli vrátit, protože byste se o dost okradli.

Kehlsteinhaus se nachází vysoko v horách, přesněji tedy něco málo přes 1800 m.n.m. Auto necháte u dolního parkoviště, pozor, čekají na vás serpentiny. Ale to není vše, k samotnému sídlu je cesta poměrně daleká. Horskými prudkými zatáčkami vás vyveze autobus a do nitra objektu se nedostane nijak jinak, než díky modernímu výtahu. V Orlím hnízdě si můžete poručit něco dobrého k snědku a projít si interiéry domu. Míří sem denně stovky turistů, tudíž začněte výlet, co nejdříve.

Po té se vydejte k jezeru Königsee, neváhejte se lodí přepravit alespoň ke kostelu sv. Bartoloměje, je totiž opravdu skvostný. Tyto zážitky vás budou hřát ještě dlouho poté.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>