Egypt

Egypt

Tato země se nachází v Africe, konkrétně v severovýchodní části. Egypt, svou částí zasahuje také do kontinentu Asie. Jedná se o arabskou republiku sousedící s Libyí, Súdánem a Izraelem. Egypt je 30. největší stát na světě. Obyvatelé osídlili z drtivé části oblast Nilu kvůli dostatku vlaha pro pěstování a chování zvířat. Počet obyvatel Egyptu je zhruba 82 miliónů. Hlavním městem je Káhira, dalším velkým městem je pak Alexandrie, tato města jsou centry turistického ruchu. V Egyptě se platí egyptskou librou, jazykem je arabština.

 Turistické zajímavosti

Pod slovem Egypt si ihned představíme nejznámější turistické lákadla a tím jsou pyramidy v Gíze a také Velká sfinga. Pokud hledáme další zajímavosti, nebo nápady pro podniknutí cesty do Egypta, určitě bychom neměli zapomínat na město Luxor, nabízející nespočet starověkých artefaktů. Dalšími místy jsou komplex Karnak nebo také Údolí králů. Výlet v poušti na čtyřkolce a velbloudovi je rovněž velikým lákadlem. Nejčastěji navštěvovanými místy jsou však krásné Egyptské pláže, krásné slunce a moře. Egypt je obklopen středozemním mořem a na jeho východní části pak rudé moře.

Doprava

Nejčastějším dopravním prostředkem pro cestu do Egypta je samozřejmě letadlo. Letecky se dá rovněž cestovat všude po Egyptě, jedná se o nejrychlejší variantu cestování. V Egyptě je velmi oblíbená a rozšířená autobusová doprava. Co se spolehlivosti týče, je nejspolehlivější varianta taxi.
Cestujte a poznejte nepoznané místa naší planety.

 

egypt

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>