Internet na cestách. Jak být online i v zahraničí?

Notebooky, tablety a chytré telefony nám umožní být online kamkoli se pohneme. Proto spousta lidí využívá možnosti být dostupný i na cestách. Z pracovních důvodů je nutné pravidelně zkontrolovat maily, ale nejde samozřejmě jenom o práci. Spousta lidí si prochází na internetu aktuální zprávy, čte a posílá příspěvky na sociální sítě. Zkrátka být online je v současnosti nejenom „in“ ale i potřebné. Jak být neustále na síti i v zahraničí?

Wi-Fi nemusí být stoprocentní

Úplně nejjednodušší je využít místní Wi-Fi, je to zdarma. Naprostá většina zahraničních ubytovacích zařízení z kategorie hotelů a penzionů nabízí možnost Wi-Fi připojení. Pokud už ho nenajdete v hotelu, velmi pravděpodobně narazíte v okolí na nějakou restauraci, kde se připojíte také. Ovšem nevýhodou je, že někdy se připojení k místní Wi-Fi nemusí podařit, protože nebude komunikovat s vaším zařízením.

Balíčky jsou výhodnější

Lepší je vsadit na mobilní operátory. Pokud chcete mít jistotu, že vše bude spolehlivě fungovat, vyberte si datový balíček s mobilním internetem nebo zkuste platit jenom za data, která opravdu spotřebujete. Podmínkou je, že budete mít aktivovaný roaming. První zóna roamingu obsahuje státy EU, druhá ostatní evropské státy, třetí potom mimoevropské státy. Z finančního hlediska jsou většinou výhodnější datové balíčky. Platby za spotřebovaná data jsou vhodné spíše pro případ, že chcete poslat pouze pár nutných zpráv a nepotřebujete internet využívat pravidelně a každodenně. Můžete volit různé balíčky, například na den, na měsíc, na stálo, záleží na vás a na nabídce operátorů.

Ceny klesají

Výhodou je, že v minulých letech značně poklesly ceny mobilního internetu v rámci EU. Propadly se až o 50 %. Také od 1. července 2014 platí cenový strop, který činí pro 1 MB dat celkem 6,65 Kč.

 

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>