Jak ušetřit na dovolené : Vyrazte objevovat krásy Česka

Všichni bez rozdílu si zasloužíme vyrazit za odpočinkem, pohodou a báječným pocitem nic nedělání, který nám vlije energii do dalšího snažení. Pokud se vám nechce vyhazovat za týden dovolené horentní sumy, tak pak se neváhejte inspirovat právě tímto článkem.

K moři nebo k českému rybníku?

Chcete letos nutně vyrazit k moři? Nebo si rádi odpočinete u nás v útulném penzionu pod hradbou lesa s hned několika možnostmi k výletování? Důležité je vědět, že i u nás je krásně a taková romantika u rybníka, opékání špekáčků a zpěv u táboráku jistě není k zahození.

Jaké místa v Česku byste neměli minout?

Fantastické místo jako stvořené pro letní pohodu a klid je oblíbené Máchovo jezero, tuto oblast miloval i sám Karel Hynek Mácha a my v redakci se opravdu nedivíme, proč tomu tak je, právě naopak. Dech beroucí Bezděz, rozlehlá vodní plocha Mácháču, tajemný hrad Houska, kudy veda cesta do pekelné říše a mnoho dalšího.

Jako v pohádce se budete cítit také v Českém Švýcarsku, kterému vévodu oblíbená a turisty milovaná Pravčická brána. Neváhejte se vydat na výšlap a také na projížďku Edmundovou soutěskou na říčce, které se táhne srdcem skal. Vše umocní převozník, jež vám bude povídat strašidelné báchorky. Velmi zajímavá je také německá strana, vynechat byste jistě neměli kamenný most Bastei. V případě, že budete mít více času, čeká na vás také zámek Moritzburg nebo proslulé Drážďany. Bylo to právě v Moritzburgu , kde Popelka ztratila svůj střevíček, projděte se tedy i vy po proslulém schodišti.

Mezi další oblíbené destinace u nás patří Český ráj, Adršpach, jižní Čechy nebo horská oblast Krkonoš, Jeseníků, Beskyd a také Šumava. Můžete se projít zelenými loukami a přírodou, kde se vám bude dýchat královsky.

1 komentář

  • Cyklista Permalink

    Souhlasím s tvrzením, že Čechy jsou krásné a je tady mnoho míst, kde se vyplatí trávit dovolenou. Na kole jsem projezdil část Vysočiny, Českou Kanadu, západ Šumavy i Orlické Hory nebo Mikulovsko. A ještě mnoho míst čeká, až je znovu objevím. Navíc, dovolená v Čechách je i levnější a člověk nenajezdí tolik kilometrů autem, takže se z dovolené vrací méně unavený, než od moře.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>