Jaké hračky se hodí na zabavení dítěte při cestě na dovolenou?

Chystáte se vyrazit na dovolenou se svým malým synkem či dcerkou?  Potom riskujete dlouhé hodiny v autě, autobuse či vlaku nebo dokonce letadle, kdy se váš potomek bude nudit. Jak tomu zabránit? Je nezbytně nutné ho na cestě zabavit, aby neměl čas zlobit. Neobejdete se bez různých hraček, které zkrátí dlouhou chvíli a zabrání neustálým otázkám: Kdy už tam budeme? Jaké hračky se nejlépe hodí na cesty?

Pro malinké děti interaktivní oblouky a pultíky

Záleží vždy na věku dítěte. Pokud máte miminko, kojence nebo batole, výborné je pořídit mu k autosedačce oblouky se závěsnými hračkami. Dají se na autosedačku přímo upevnit. Některé předměty třeba po stisku vydávají melodii, chrastí, pískají, jsou barevné. Variantou jsou hračky, jež se dají připevnit na přední sedadlo. Například textilní pultíky, kdy třeba zvířátko po zmáčknutí začne hrát či svítit.

Knížky nezklamou, cestovní verze her také ne

Pro větší děti školního věku jsou klasikou knížky. Lepší je vzít zábavné, které nevyžadují žádné velké soustředění. Do zavazadla také nezapomeňte přidat přehrávač na DVD a pohádky. Dítě může poslouchat ze sluchátek. Skvělou pomůckou jsou i různé karetní kvízy, které může během dlouhé cesty hrát celá rodina. Nevyžadují nic víc, než balíček karet s otázkami. Pro zabavení poslouží i různé malé kulaté či hranaté hry uzavřené v plastovém obalu, například bludiště, kde musíte kuličku provést celým labyrintem chodeb. Existují ale i cestovní verze stolních  her, třeba magnetické Člověče nezlob se, aby vám figurky nepadaly během jízdy.  Chybět by neměl ani oblíbený plyšák nebo panenka.

Víceúčelové hračky nadchnou

Ideální jsou víceúčelové hračky, které se dají využít na různé způsoby a nezaberou místo. Jsou praktické a můžete je kdykoli schovat do zavazadla. Jednoúčelové hračky brzy omrzí.

 

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>