Jaké léky si přibalit na dovolenou?

Plánujete vyrazit do zahraničí, a to na dovolenou k moři? Pokud ano, neměli byste zapomínat také na vaše zavazadlo a konkrétní léky, které si do něho vezmete. Aby vám nic nechybělo, přinášíme vám krátký přehled jednotlivých možností. Ty vám ukážou, na co nezapomenout.

Nejprve si zabalte osobní léky

Jedná se o veškeré medikamenty, které máte předepsány od svého ošetřujícího lékaře. Tedy takové, které na místě jenom těžko koupíte. Důležité je zkontrolovat, zda je jich dostatek a vydají vám na celou dobu pobytu. Pokud ne, je třeba jejich zásobu doplnit. Poté už stačí vše zabalit a pro jistotu ještě několikrát zkontrolovat.

Pozor na různé zdravotní problémy

Co nás v zahraničí může potkat? Hlavně řada zdravotních problémů. Může to být chřipka z klimatizace, střevní problémy z jídla, stejně jako to mohou být četné alergické reakce na kombinaci vody a slunce. A na to vše je třeba myslet ještě před odjezdem. V souvislosti s tím je dobré zabalit si základní, dnes už volně prodejné léky, pomocí kterých dokážete proti prvním příznakům snadno a jednoduše bojovat. Jakmile se příznaky projeví, rychle nasaďte potřebný lék. V případě průjmu i alergií samozřejmě pomůže také vhodná prevence.

V rámci prevence myslete i na další možné léky, spojené třeba s bolestí v krku, s bolestí hlavy a jiných částí těla. Dobré je přibalit také praktickou náplast, nebo kousek obvazu. A to na menší povrchová zranění, které se mohou přihodit.

Pozor na vaši pokožku

Jistě se i vy plánujete v zahraničí opalovat. Proto nezapomínejte přibalit kvalitní opalovací krém. Čím vyšší faktor, tím lepší ochrana před spálením. To platí jak u dospělého, tak samozřejmě u dětí. I zde myslete hlavně na dostatečné množství, jelikož krém, nebo olej, budete používat několikrát denně. Na druhou stranu platí, že když zapomenete, není to obvykle žádný problém. Krémy koupíte na každém rohu.

1 komentář

  • Franta Permalink

    Je dobré ještě zjistit si dle země pobytu, jaké léky jsou účinné. Třeba v Egyptě české léky proti hnačce moc nezabírají.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>