Jak je to s bezpečností mimo Evropu?

Dovolená by měla být spojena především s možností užít si příjemné chvíle odpočinku, třeba s naším partnerem, nebo s naší rodinou. Situace v posledních měsících, ale i letech může vyvolat dojem, že některé lokality už nejsou tak bezpečné, jako tomu bylo dříve. Podívejme se spolu na několik informací o tom, zda je bezpečné aktuálně vycestovat i mimo Evropu.

Egypt

Právě tato země patří mezi poslední, kde se riziko výrazně zvýšilo. Přesto se jedná o krásnou zemi, která láká na pláže, celodenní sluneční svit, možnosti potápění, stejně jako na historické památky. Kdo danou zemi zvolí jako svou cílovou destinaci, ten rozhodně zklamán nebude. Doporučení pro cestu do této země jsou spíše obecného charakteru. Samozřejmě bezpečněji bude vždy v hotelových resortech s kvalitní ochrankou.

Tunisko

I tato země sice nepatří mezi nejbezpečnější, ale z hlediska míry rizika se určitě nejedná o lokalitu, která by byla skutečně extrémně riziková. Pokud budeme konkrétnější, tak Ministerstvo zahraničí sice má několik pokynů k bezpečnosti, ale ty se nezměnili již ani po té, co se ve středisku Sousse udál útok teroristů. I tato země tedy může hlavně v turistických střediscích nabídnout jistou míru bezpečí, Jinak už tomu samozřejmě může být v odlehlých oblastech, kde se může objevit i vyšší míra kriminality.

Turecko

Země, která leží na pomezí Evropy a Asie. Protože ji lidé obecně považují za mimoevropskou lokalitu, nezapomínejme se zaměřit také na ni. Jelikož má velmi blízko k evropské kultuře a celkově evropskému způsobu života, určitě by se dala z výše uvedených zařadit za nejbezpečnější. Pomineme-li několik nedávných incidentů, nic výrazného se ve spojení přímo s návštěvou turistů v zemi neudálo. Samozřejmě stát se dnes může cokoliv a kdykoliv, ale to platí třeba i o řadě evropských středisek, nebo jenom běžných měst.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>