Kde můžete koupit ideální dovolenou?

Na dovolenou chce v poslední době vyrazit stále více lidí. Není se čemu divit, jelikož pobyt u nás i v zahraničí může být spojený nejenom s poznáním zajímavých míst, ale i s příjemným odpočinkem. A tak mnozí hledají různé možnosti, kde dovolenou koupit nejlépe. Přinášíme vám několik tipů.

Kontaktujte samotného majitele

Tato možnost je ideální třeba v případech, kdy plánujete vyrazit do Itálie nebo Chorvatska. Zde je na pobřeží na tisíce apartmánů, které mohou být pronajaty právě vám. A jelikož většina jejich majitelů má i své internetové stránky, není problém si jednoduše dohledat kontakt a pobyt si rezervovat tímto způsobem. A jaké jsou výhody? Získáte ubytování bez prostředníků, a to s jistotou nejlepší ceny. Samozřejmostí je, že takto lze získat zajímavé bydlení i přímo na místě, kdy obejdete několik lokalit.

Konkrétní nabídka cestovních kanceláří

Využít služeb cestovní kanceláře je více než jednoduché. Stačí ji kontaktovat telefonicky, emailem či osobně. Máte jistotu především v tom, že vám nenabídne jenom možnosti ubytování po celém světě, ale že máte možnost koupit zájezd i s dopravou, stejně jako s možnými výlety a dalšími doplňky. Samozřejmostí je dnes i jistota pojištění, kdy se není třeba obávat toho, že cestovní kancelář zkrachuje. V takovém případě vám danou cenu zájezdu proplatí pojišťovna. Nevýhodou oproti přímému sjednání může být vyšší cena.

Zkuste i cestovní agentury

O co jde? Jedná se o firmy, které sdružují nabídky jednotlivých cestovních kanceláří. S ohledem na výběr jednotlivých zájezdů to jsou právě ony, které nám toho mohou nabídnout skutečně nejvíce. A to, i když mluvíme o lokalitách, nebo o termínech. Jsou však pouhými zprostředkovateli, jelikož zájezd samotný následně reálně sjednáme u konkrétní cestovní kanceláře. Co může být u některých agentur nevýhodou, to jsou vyšší ceny. Ne vždy to ale platí.

 

 

1 komentář

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>