Koh Lanta

oh Lanta je překrásný thajský ostrov, který se nachází v provincii Krabi a omílá jej Andamanské moře. Koh (nebo také Ko) znamená v překladu ostrov, je nazýván též jako „sluneční ostrov“. Po dlouhou dobu se jednalo o turisty zapomenuté místo, není tolik známý jako například nedaleký Phuket.

Ostrov je dlouhý zhruba 30 kilometrů, jeho páteř tvoří horský hřbet. Právě díky tomu v minulosti patřil ostrov k nejpřitažlivějším cílům outdoorové turistiky. Postupně lidé objevili i další krásy tohoto exotického místa. Dominantou jsou dlouhé rozsáhlé pláže, které se táhnou po západním pobřeží.

Nádherná a turisty neponičená příroda, pláže s bílým pískem a neuvěřitelně průzračné moře, zdá se být jako sen. Mnoho lidí, kteří navštívili tento ostrov, jsou přesvědčeni, že patří mezi nejkrásnější místa na světě. Ostrov Koh Lanta je dokonalým balzámem pro tělo i duši, uslyšíte jen šum moře a zpěv ptáků.

Znovuobjevený ostrov

Východ ostrova pokrývají mangovníky, západní stranu lemují pláže. V centrální části se nachází pohoří, které je zároveň národním parkem a rezervací. K vidění jsou zde stromy, které přežívají už jen v deštných brazilských pralesech. Jedná se tedy o skutečný unikát.

Většinu obyvatel tvoří poloviční muslimové, což jsou potomci Malajců. Místní jsou velice příjemní a mírumilovní, stále zvyšující se počet turistů nijak neovlivňuje jejich poklidné žití. Hovoří vlastním jazykem a jsou velice skromní. Obživu jim zajišťuje převážně rybolov.

Dovolená snů

Pokud milujete exotiku, teplo, koupání, nádhernou přírodu a především klid, potom je ostrov Koh Lanta dokonalým místem, kde strávit svou dovolenou.

V současné době se turismus v této méně známé thajské oblasti rozrůstá. Přesto máte jistotu, že zde prožijete poměrně klidnou rodinnou dovolenou. Koh Lanta nabízí turistům ubytování v těch neluxusnějších hotelových komplexech, ale i obyčejných dřevěných chatkách. Vyrostlo zde již více než 100 resortů, které poskytují klientům komplexní služby. Většina z nich se nachází v palmových hájích, tudíž vám zajistí dokonalý klid a samotu uprostřed rozmanité přírody.

Rekreace dle vašich představ

Nudit se zde rozhodně nebudete, pokud vás nebaví pouze ležet na pláži a občas si zaplavat v moři, můžete se věnovat mnoha dalším aktivitám, které ostrov přináší. Na své si zde přijdou milovníci potápění. Podmořský život je skutečně velice bujarý a pestrý. Podle některých žebříčků patří ostrov mezi 10 nejkrásnějších míst k potápění na světě.

Turisté mohou také šnorchlovat, jezdit na koni nebo slonech. Velmi rozvinuté je zde také horolezectví a pěší turistika, při které si můžete zblízka prohlédnout panenskou přírodu ostrova. Pokud máte rádi bujaré večírky, ani o ty nebudete ochuzeni. Mnoho barů láká turisty na výborné drinky, společně s hudbou a tancem až do ranních hodin.

Místní kuchyně je velice chutná a rozmanitá. Nedílnou součást tvoří plody moře a tropické ovoce. Ochutnat tak můžete místní speciality v podobě různě upravených mečounů nebo langust. Jedná se o skutečnou pochoutku.

Návštěva Thajska by se neměla obejít bez pravé thajské masáže, kterou si můžete dopřát v některém z místních masážních altánů.

Poznejte Thajsko trochu jinak, klidný ostrov, který nezná masovou turistiku a komerci. Naopak nabízí mnoho přírodních unikátů, které jinde neuvidíte. Luxusní ubytování, ty nejkrásnější pláže na světě a mnoho dalších aktivit. Zažijete zde dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete. Odnesete si neopakovatelné zážitky a vzpomínky, které vám už nikdo nevezme. Prohlédněte si jedinečný ostrov Koh Lanta.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>