Kréta

Olivové Řecko rozkládá své krásy na pevnině, ale také na svých ostrovech, ke kterým patří oblíbený ostrov Kréta. Místo plné bohaté historie, nádherné přírody a míst vyzívajících ke strávení příjemné dovolené, provoněné sluncem. Divokou přírodu můžeme obdivovat již v samotném vnitrozemí ostrova, kde spatříme rozsáhlé pohoří a bujnou zeleň. Jmenuje ty nejznámější horské oblasti s názvy Thriptis a pohoří Orno, ke stejné oblibě se hlásí také pohoří Dikti. Místní příroda jak stvořená pro pěší turistiku.

K místním atraktivnostem se řadí četné přírodní útvary, například řada soutěsek. Za těmi nejznámějšími se vydejme na jih ostrova, za dominantou Imbros a Omalos. V jihozápadní části ostrova nás zaujme například soutěska Samaria.

Poznejme místní historii

Mezi velké lákadla celého Řecka patří dávná antika, která se nám připomíná ve vyhlášených archeologických nalezištích, nesoucí jména Knossos, původní antické město Gortys, či archeologická oblast Festos. Náš obdiv si jistě zaslouží také místní chrámy a stavby se zajímavou architekturou. Turisty oblíbenými stavby jsou chrámy Hrisokalitisas, Preveli a také Agia Triada. Pro zvídavé duše, toužící po poznání dávných staveb, se stávají ideálním místem pro strávení dovolené města Rethymno, Heraklion, nebo město Chania.

Oblíbené destinace

Řecký ostrov Kréta vytváří svými podmínkami příjemné místo pro strávení ještě příjemnějších okamžiků. Nechme se unášet po vlnách Středozemního moře a užijme si chvíle prožité v teplém podnebí v kvalitním hotelu s pozorným personálem. Na seznam těch nejoblíbenějších turistických lokalit se dostali destinace s názvy Hersonissos, Elounda či například Stalida-Stalis. Vybereme-li si právě, tyto zmíněná místa, očekávejme pouze prostředí provoněné historií, sluncem a luxusem.

Dlouhé letní dny využijme k odpočinku na nádherných plážích s jemným pískem, v bezprostřední blízkosti čistého moře. Vyjmenujme pláže těšící se z nejlepšího komfortu, a těmi jsou pláž Vai, Glykanera, Elafonisi a laguna Balos.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>