Letadlo, auto, nebo autobus – jaké jsou jejich výhody

Když se chystáte na dovolenou, mělo by vaše plánování začínat nejenom tím, že si budete vybírat konkrétní destinace, ale mělo by být spojeno samozřejmě také s tím, že si budete vybírat i konkrétní možnosti dopravy. Podívejme se, jak se liší a jaké mají výhody.

Letadlo jasně dominuje

Jsou místa, která jsou leteckou dopravou přímo spjata. Jako příklad uveďme třeba Egypt nebo Tunisko. Stejně tak dnes už není problém letět i do většiny evropských destinací, Chorvatsko a Itálii nevyjímaje. Co je výhodou letadel, to je rychlost, a díky nízkonákladovým společnostem také příznivé ceny. Nevýhody právě jich konkrétních však mohou být spojené s nižší pohodlností. Na druhou stranu společnosti kvalitnější už nabídnou i tolik potřebný komfort, který však může znamenat vyšší cenu-

Autobus pohodlností příliš neoplývá

Podíváme-li se na možnosti autobusové dopravy, potom patří mezi ty, kde zkrátka nejsme svým pánem. Jediným hlavním pozitivem je určitě příznivá cena. Jinak převládají negativa, jako může být nepohodlnost, delší doba jízdy, stejně jako nutnost snést se delší dobu s ostatními cestujícími. Je sice pravdou, že cesta do Chorvatska nebo Itálie se přežít dá. Španělsko, nebo například Bulharsko však může být doslova utrpením a v takovém případě je lepší hledat alternativy.

Jak je na tom automobil?

Ten má výhodu v tom, že jsme sami svým pánem. Můžeme kdykoliv vyjet, kdekoliv zastavit a kamkoliv se zajet podívat. Na druhou stranu je nutné plánovat trasu, myslet na poplatky a dálniční známky, stejně jako je nezbytností to, abychom se udržovali svěží a odpočatí. Je rychlejší než autobus, stejně jako může být také pohodlnější. Co je jeho nevýhodou, to mohou být celkové náklady s cestou spojené. Stejně tak je nevýhodou ale i to, že ne vždy cesta proběhne bez pokut, nebo možných technických závad. Tento problém však je možné eliminovat správně vybranou pojistkou.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>