Maledivy – ráj exotické dovolené

Souostroví Malediv je kouzelné místo v Indickém oceánu nedaleko rovníku, které každým rokem vyhledává nespočet turistů za jediným cílem, a to strávit nezapomenutelnou dovolenou. Maledivy jsou tvořeny více než tisícem ostrůvků, některé jsou stále neobydleny a naopak některé z ostrovů patří mezi vyhledávané destinace. Ostrovy, které jsou osídleny, sahají k číslu 200 a místa, které jsou určeny pro turisty, je jen několik desítek.

Výběr ostrova

Jmenujme názvy ostrovů, které se pravidelně objevují v nabídkách cestovních kanceláří, ostrovy Baa Atoll, Lhaviyani Atoll, Nort Male Atoll, Raa Atoll, či také South Ari Atoll. I přes menší rozlohu ostrovů, jsou tato místa skloubení komfortního ubytování, skvělých služeb a usměvavého personálu.

Atraktivity ostrovů

Velká atraktivita Malediv je jejich samotná poloha, právě Indický oceán vytváří pocit exotické dovolené. Vody omývají svou průzračnou barvou břehy, pokryté bělostným pískem, pod paprsky jasného slunce. Toužíme-li strávit relaxační pobyt na pláži po boku s příjemným mořem, nebudeme zklamáni.

Ideální lokalita pro potápění a šnorchlování

Indický oceán skrývá barevný podmořský svět a tak se Maledivy stávají ideálním útočištěm pro strávení času potápěním či šnorchlováním. Místní korálové útesy plné živočichů, nás nadchnou. Díky nepřebernému počtu a různorodým druhům živočichů jsou Maledivy velmi vyhledávaným cílem potápěčů z celého světa.

Po stopách historie

Ačkoliv dokonalé počasí, skvostné pláže a bujná příroda jasně vedou, tak i za stopami historie se vyplatí Maledivy navštívit. Největší koncentrace historických míst nalezneme v hlavním městě s názvem Malé. Město oplývá řadou zajímavých historických budov, v čele s tou nejzajímavější, a to mešitou, s názvem The Grand Friday Mosque, kde nás zaujme úcty hodně vysoký minaret. Druhou oblíbenou stavbou je prezidentský palác.

1 komentář

  • Franta Permalink

    Na Maledivách je úžasně, jen po pár dnech ležení, kdo by se nudil, je úžasné přeletět hydroplánem na Srí lanku.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>