Mallorca

 

Mallorca

 Mallorca je ostrovní stát ve Středozemním moři, je lákadlem milovníků letního koupání, láká k procházkám a nabízí dovolenou, kterou si zaručeně užije každý návštěvník. Mallorcu meziročně navštíví milióny turistů z celého světa.

Co se samotného ostrovu týče, je součástí Baleárských ostrovů, které přináleží Španělsku, společně s Ibizou a dalšími ostrovy jsou mezi nejvyhledávanějšími destinacemi světa. Cestovní ruch hraje klíčovou roli v ekonomické situaci země.

Památky na Mallorce

Na Mallorce se již vystřídala různá řada kultur, jsou zde pozůstatky arabské civilizace, římské civilizace a mnoho dalšího. Jsou zde velmi staré památky a řada zajímavých staveb. Největší počet památek nalezneme jak jinak než v hlavním městě, které se nazývá Palma de Mallorca, jedná se o největší město na tomto malebném ostrově. Dominantou Palma de Mallorca je katedrála světla La Seu, dokončena byla v polovině 16. století. Je zde starý gotický hrad a mnoho dalšího.

Na Mallorce vládne středomořské počasí, které je velmi příjemné. V létě je zde minimum srážek a teploty jsou zde hodně vysoké. Zpravidla okolo 30 stupňů. Moře na Mallorce je jen o trochu chladnější, než je teplota vzduchu. Naleznete zde spoustu nádherných pláží, křišťálovou vodu a hotely které jsou na hodně vysoké úrovni. Milovníci přírody mohou chodit na procházky například na nejvyšší horu Puig Major, která se činí výškou 1445 metrů, výhled z hory do krásného zeleného okolí za to opravdu stojí.

Lidé na Mallorce jsou velmi příjemní. Jsou to rádoby Španělé, užijete si zde hodně zábavy, můžete okusit místních pochoutek. Stejně jako ve Španělsku, si můžete na Mallorce vychutnat řadu delikates, například tortilly, chorizo, tapas. Jste li milovníky vína, podává se zde vynikající červené víno. Různé odrůdy vína pocházejí právě z Mallorky.

Dovolená na Mallorce je dovolená v ráji.

mallorca

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>