Marocký Agadir patří mezi nejzajímavější místa této země

Je vaším cílem neobvyklá dovolená a už nechcete hledat pouze v rámci evropských destinací? Pokud je tomu tak, je dobrou volbou sever Afriky. Pokud máte obavy z případného nebezpečí v Tunisku nebo v Egyptě, potom zkuste vyrazit do západní části světadílu, kde se nachází Maroko. Známá země, která je dnes označována i za tu bezpečnou. A když už se podívat k moři, tak určitě do střediska Agadir. Máme-li však být konkrétní, jeho břehy neomývá moře, ale přímo oceán.

Zajímavá kultura, ale i počasí

Co určitě nadchne, to je jiná kultura, která je spojena s řadou pouličních prodejců, zajímavým tržištěm, stejně jako s velmi zajímavým počasím. Vzhledem k oceánu a horským oblastem tu východ slunce uvidíte jenom velmi těžko, jelikož dopoledne bývá obloha pod mrakem. Během několika minut však vždy dojde k dokonalému vyjasnění a vy si můžete užívat skvělého pobytu na plážích. Pokud máte obavy ze studeného oceánu, určitě doporučujeme navštívit tuto destinaci spíče na začátku září, kdy vás jeho teploty nijak výrazně nezklamou. Stejně tak vás nezklame ani počasí, které je příjemně teplé, doplněné o větřík, který od oceánu vane.

Užijte si místních zajímavostí

Pokud nebudete trávit dovolenou přímo u moře, máte možnost užít si několika místních zajímavostí. Tou hlavní je určitě zřícenina místní pevnosti, kam se lze dostat pěšky, taxíkem, stejně jako třeba na půjčeném skútru. Z daného místa je nádherný výhled nejenom na oceán, ale i na přístaviště a samozřejmě i na samotné město.

Druhým místem, které byste si neměli nechat rozhodně ujít, je místní tržiště. Kromě mnoha druhů zeleniny se těšte také na textil a boty, rukodělné suvenýry, nebo tolik vyhlášený arganový olej, který je v Maroku suvenýrem číslo jedna. Právě na tomto místě vás samozřejmě čeká i ono tolik typické smlouvání o to, kolik bude kupovaný produkt stát.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>