Marrakesh – poznejte Maroko na vlastní kůži

Marrakesh je velmi důležitým hospodářským a kulturním centrem v celé zemi, v Maroku. S počtem obyvatel přes 800 tisíc je čtvrtým největším městem Maroka. Marrakesh se nachází na úpatí pohoří Velký Atlas a z hlediska historie se jedná o jedno z královských měst. Má tedy i velmi bohatou historii.

Kam zamířit jako první? Do historického centra

Při návštěvě města směrujte své kroky určitě do historického centra, kde se nachází náměstí Djemaa El Fna. To je doslova poseto historickými stavbami a také pouličními umělci, kteří jsou typičtí pro celé Maroko.  Zajímavou památkou je hrobka, která je významná pro svoji charakteristickou kopuli. Hrobka nese název Koubba Almoravidů. Tato památka je jednou z nejstarších, které můžeme nalézt v celém Maroku.

Paláce jasně dominují. Poznejte je

Město Marrakesh disponuje mnoha paláci. Ty ovšem nejsou neobvyklým jevem, jelikož je nalezneme po celém Maroku. V Marrakeshi ovšem za zmínku stojí například Palác Bahla, či Palác El Badi, který se ovšem nedochoval. V současné době lze obdivovat pouze jeho trosky. Velmi významnou a starou památkou jsou Saadské hrobky. Jedna z nich dokonce pochází již z roku 1557. Pokud budete již historie příliš nasyceni, doporučeníhodný je odpočinek v rozsáhlé zahradě Jardin Agdal. Milovníci kytiček a flóry obecně si potom přijdou na své v botanické zahradě s názvem Jardin Majorelle.

Seznamte se s místními

Kde se s nimi poznat nejlépe? Rozhodně na místních trzích, které jsou pro ně ideálním místem, jak mohou prodávat své výrobky, ale i nabízet své umění. Nejznámějším tržištěm je místní souk, který je největším bazarem nejenom v Maroku, ale i doslova v celé oblasti.

Jak je zřejmé, i město jako Marrakesh má svým turistům co nabídnout. Není tedy divu, že se řadí k dlouhodobě nejnavštěvovanějším místům země. A díky koncentraci historických památek je to víc než logické.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>