Menorca

Oblíbené souostroví Baleáry, jsou skvostným místem, které obdivují lidé po celém městě. Tato oblíbená španělská destinace nabízí krásná místa k pobytu, vedle známé Mallorky je krásnou lokalitou ostrov Menorca. Právě tento ostrov je kombinací nádherné přírody a velmi zajímavé historie, v podobě megalitických útvarů.

Příroda na každém kroku

Mezi velké atraktivity ostrova je působení na seznamu UNESCO, již od roku 1993 je biosférická rezervace ohodnocena tímto statusem. Právě toto ocení se stará o zvýšený zájem turistů a výrazné omezení stavební činnosti. Biosférická rezervace otevírá prohlídku zajímavých lesů, lehce zvlněnou krajinu, vápencové skály a několik menších hor s dominantní horou Monte Torro. Tyto krásy jsou typické zejména pro jižní pobřeží, kde v kombinaci s četnými jeskyněmi tvoří nádherné přírodní scenérie.

Ostrov plný historie

Zajímavostí ostrova je výskyt megalitických památek, mezi které řadíme například stoly s názvem tauly, pohřební komory navety a talaioty, tedy obranné věže. Obdivuhodných staveb je plný ostrov, především ve vnitrozemní části, kde zelené pastviny a pole dokreslují poklidný ráz krajiny.

Historická města

Vydejme se na toulky po stopách dávné historie a navštivme místní města. Začněme naší cestu v hlavním městě ostrova Mahon, kde se ve vzduchu vznáší poklidná atmosféra, která dokresluje krásy místnímu přístavu. Ve městě Ciutadella se naskytne pohled na mnoho chrámů, paláců a historickou architekturu, v čele s nádherným přístavem a katedrálou.

Putování po ostrovních skvostech můžeme zakončit vesničkou Binimeca, kde nalezneme bílé domy a typicky úzké uličky, kterými můžeme doputovat až k místním restauracím, kde podávají ostrovní speciality.

Dokonalá turistická destinace

Při výčtu lákadel ostrova nesmíme opomenout ani místní pláže, které vyčnívají svou různorodostí. Severní část ostrova je pokryt hrubším pískem, naopak jižní část je poseta hladkým a bílým popraškem, co mají, ale tyto pláže společné je průzračné moře.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>