Norsko

Norsko je krásným a malebným státem, který přímo vybízí k návštěvě. Už jeho celý názevNorské Království upoutává pozornost. Norsko je stát s velmi studeným podnebím, ležícím ve Skandinávii. Sousedící s: Finskem, Švédskem a Ruskem.

Nebudete litovat, když se podíváte na krásná a mnohdy i neznámá místa v Norsku, která v sobě ukrývají tajemství časů již dávno minulých. Už dávní Vikingové poznali krásu Norska. Zdejší krajina se zalíbí každému pro svou jedinečnost, jelikož reliéf Norska vznikl z mnoha ledovců. Tím je toto místo unikátní.

Je zde i hojné množství jezer, která stojí za navštívení. Většina jezer je ledovcového původu.Norsko se může pochlubit četností jezer skoro jako Finsko, které je nazýváno „Zemí tisíců jezer“ Nachází se zde např. Femunden, Limingen nebo Nisser a spousty dalších.

Tento stát je také kolébkou zimního sportu. Lyžování. Krom lyžování mezi oblíbené zimní sporty patří také běžkování. Můžete si je sami vyzkoušet na mnoha upravovaných sjezdovkách a běžkařských „nekonečných“ tratích. Vše co se zimních sportů týče, najdete tady. Například: lyžování, lední bruslení, snowboarding, běžkování atd.  Nejen zimní sporty se zde provozují. Norové rádi tráví svůj čas u moře při rybaření či plachtění.

Pro méně akční typy je zde také z čeho vybírat. Krátké či delší procházky na Norsko odhalí veškeré tajemství zdejší přírody. Příroda je zde neporušená a okouzlující. Bouřící vodopády, kterých není v Norsku zrovna málo, lesy u kterých se zdá, že nikde nekončí a vysoké hory tyčící se k obloze po celém Norsku. To vše vás zde čeká.

Také výlet na zdejší ostrovy, patřící k Norsku, bude příjemným zpestřením vašeho pobytu. Nacházejí se severně od Atlantiku.  Nejznámějšími jsou: arktické Špicberky nebo Medvědí ostrov a největší ostrov Norska je západní Špicberk o rozloze více jak 37 000 km2

Romantika, adrenalin, krásná příroda a mnoho zážitků. Kontrasty v Norsku najdete na každém rohu a i proto, pro tuto zvláštnost se přijeďte podívat do tohoto nádherného státu.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>