Paříž – nejkrásnější město Francie

Když se řekne Francie, téměř každému se okamžitě vybaví Paříž, protože k Francii neodmyslitelně patří. Turisty do Paříže láká nejenom světoznámá Eiffelova věž, ale množství dalších nádherných historických staveb.

Poznávejte zajímavá místa

Paříž je ideálním místem pro ty, kdo rádi cestují za poznáním. Rozkládá se na severu Francie, přibližně 2 hodiny cesty od známého města Dijon. Je považována za dominantu celé země, ročně ji obdivují statisíce turistů. Neodmyslitelnou součástí města je Eiffelova věž, která byla vybudována v letech 1887 – 1889. Včetně antény na vrcholu věže dosahuje výšky 300,65 m. V době, kdy se stavěla, obyvatelstvo Paříže s ní nesouhlasilo, dnes je ale situace jiná. Tato známá stavba, typický symbol Paříže, přivádí každoročně velké množství turistů, a s nimi také nemalé finanční prostředky, plynoucí z cestovního ruchu.

Historie na každém kroku

Ve městě je možné navštívit řadu unikátních historických čtvrtí s mnoha známými památkami. K nejznámějším čtvrtím patří Île de la Cité a Île Saint-Louis, v nichž můžeme obdivovat slavnou katedrálu Notre-Dame, kapli Sainte Chapelle, postavenou v gotickém stylu, bývalý královský palác nebo věznici z období francouzské revoluce.

Čtvrť Marais je možné označit jako jednu z nejznámějších a nejvíce dochovaných. Protože toto místo bylo původně bažinaté, muselo být vysušeno a teprve potom mohla vzniknout rozsáhlá výstavba. Turistickými cíli jsou v této čtvrti šlechtické a měšťanské paláce, královský dvůr nebo pevnost Bastilla, která je jednou z nejznámějších staveb ve Francii. Tato pevnost plnila důležitou úlohu v období stoleté války, kdy chránila Francouze před útoky Angličanů.

Prodlužte si svůj pobyt

Výčet všech památek Paříže je mnohem delší než jsme zde uvedli a také jejich prohlídku není možné stihnout během jednoho dne. Proto pokud se rozhodnete navštívit Paříž, dopřejte si dostatek času na její památky.

 

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>