Program zdarma k výuce jazyků

Pro cestování po světě je vždy dobré umět několik nebo alespoň nějaký světový jazyk. Chtěl bych vám ukázat online zdarma program, který pomáhá ke zvládnutí dalšího jazyka po angličtině.
Jeho nevýhoda je tudíž jasně zřetelná a tou je, vstupní jazyk angličtina. Pro angličtináře však tento program představuje velikou šanci naučit se další světový jazyk. Neboť kolik jazyků umíš tolikrát jsi člověkem.

Tento program se nazývá Duolingo. Je to online program zdarma dostupný po běžné registraci, kterou lze urychlit propojením s facebookovým účtem. Duolingo má velmi příjemně zpracovanou grafickou stránku. Způsob jeho motivace k učení je velmi překvapivý, ale alespoň pro mne zázračně účinný. Dělá z výuky jazyka jakousi hru při níž získáváte zkušenosti, levely a za speciální body (získané například povýšením levelu) si můžete dokupovat kupříkladu speciální lekce. Máte možnost porovnávat svůj postup s postupy přátel, které si vyhledáte. Své vlastní snažení můžete pozorovat v grafech. Systém vás učí vlastně neustálými testy, což je dle odborníků velmi účinná metoda. Neexistují zde lekce a potom teprve zkoušky. Každá lekce je dělaná formou zkoušky, při které ze začátku můžete odhalit překlad (např. u nových slovíček v lekci), později však ne a tudíž vás to nutí slovíčka automaticky memorovat.

Duolingo je k dostání přímo v prohlížeči na pevném počítači nebo notebooku, nebo jako android aplikace pro mnohé mobily a tablety. Díky svému neustálému připomínání na mobil dokáže i veliké lenochy dokopat k alespoň jedné lekci denně. Ty největší lenochy dokope alespoň k odinstalaci programu. Software nabízí výuku španělštiny, němčiny, francouzštiny, italštiny a portugalštiny. Další vývoj stále probíhá. Duolingo také nabízí již vystudovaným mluvčím možnost přivýdělku překladem textů, které tam někdo jiný za tímto účelem vložil.

Jedná se dle mého soudu o vskutku zajímavý program. Jazyky jsou potřeba a jazyky jsou potřeba se naučit. A málokdo vám nabídne výuku na takové úrovni s takovou motivací jako je Duolingo a hlavně zdarma a o online.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>