Řecko

ŘECKO

O zemi

Řecko se nachází na Balkánském poloostrově na jihu Evropy. Oficiální název země je Helénská republika, tento název se však příliš nepoužívá. Rozlohou země zaujímá 131 940 km2 a žije zde přes 11 milionů obyvatel. Hlavním městem Řecka jsou Athény.

Země se dělí na pevninskou část a malé a velké ostrovy, kterých jsou asi tři tisíce. Mezi největší patří Kréta, Euboia a Rhodos.

Řecko sousedí s Albánií, Makedonií, Bulharskem a Tureckem. Ostrovy Řecka jsou omývány moři: Egejským, Krétským, Thráckým, Středozemním a Jönským.

Nejvyšší horou Řecka je hora Mystikas s výškou 2 917 m n. m., nachází se v pohoří Olymp.

Řecká ekonomika patří k nejslabším ekonomikám Evropské unie. Příčinou je nevýhodná poloha země s kamennou a neúrodnou půdou, a také málo vyvinutým průmyslovým odvětvím.

Turistické zajímavosti

Athény jsou nejnavštěvovanější destinací, kterou každoročně navštíví tisíce turistů. V Řecku jsou známé památky, jako např. antická Akropole s chrámem Partheónem, Dionýsův amfiteátr, Olymeion nebo Hadriánův oblouk.

Další zajímavostí země je hora Mount Athos na východě poloostrova Chalkidiky. Zde stojí starý klášter, který údajně obývá 1 400 mnichů. Návštěva kláštera je přísně kontrolována, podle některých informací jej mohou navštívit pouze muži.

Na řeckých ostrovech nalezneme celou řadu krásných míst, malebných vesniček, pohádkových pláží a vrcholů, z nichž se nabízí jedinečný výhled po okolí.

Doprava

Do Řecka se turisté nejčastěji vydávají letecky. Nejvytíženějším letištěm je aténské mezinárodní letiště Elefthérios Venizélos.

Mezi řeckými městy se pohodlně přepravíte klimatizovanými autobusy, což je nejlevnější druh dopravy. Také množství trajektů a lodí zabezpečuje pohodlnou dopravu mezi ostrovy.

Na ostrovech jsou nejběžnějším dopravním prostředkem skútry, které si na objížďky po okolní přírodě můžete půjčit v každém městě.

recko

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>