Na co si dát pozor při výběru cestovního pojištění?

Vyrážíte-li za hranice naší republiky, měli byste si vždy zařídit cestovní pojištění. Dokáže vás totiž ochránit v mnoha problémech. Nikdy nevíte, co se při pobytu v zahraničí přihodí. Nemusí to být ani vaší vinou a budete potřebovat ošetření v nemocnici, jehož cena se bez pojištění může vyšplhat až do milionů korun, takže si z dovolené odvezte hodně špatnou zkušenost v podobě dluhu, který budete splácet třeba celý život. Neriskujte, cestovní pojištění není složité zařídit. Je třeba si dát pozor jen na několik věcí. Jak na to a kde sjednat opravdu výhodně?

Na co si musíte dát pozor

Cestovní pojištění musí odpovídat vaší cestě. Jiné pojistky se uzavírají pro pobyt v Evropě a mimo ni, jiné pro případ aktivní (sportovní) dovolené apod. Zvažte tedy, co vše budete na dovolené dělat a kde se budete pohybovat. V případě pojištění je třeba sledovat výši léčebných výloh. Jedná se o částku, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události zaplatí. Čím vyšší hodnota je, tím lépe pro vás. Vždy si pečlivě pročtěte pojistné podmínky, protože příliš levné cestovní pojištění nemusí zahrnovat pojištění zavazadel, proti úrazu apod.

cestovani-dovolena.eu_online_ergo_cz_01

 

Kde opravu výhodně?

Cestovní pojištění není v současné době vůbec drahé. Za jeden den pojištění se platí i méně než 20 Kč. Mějte však na paměti, že na cestovním pojištění se nevyplácí příliš šetřit. Mezi cenově velmi výhodné patří v současné době pojištění do zahraničí od ERGO. Pojišťovna přichází se skvělou nabídkou na léto – za stejnou cenu jako při pojištění do Evropy je nyní možné koupit i pojištění do oblíbených dovolenkových destinací mimo Evropu, konkrétně do Maroka, Turecka, Egypta, Tuniska a na Kypr.

cestovani-dovolena.eu_online_ergo_cz_02

Výhodou je, že on-line pojištění na cesty můžete u ERGO pojišťovny sjednat i o víkendu a vždy s platností od následujícího dne. Bonusem i pro vás bude možnost připojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazu pouze za cenu 10 Kč na den.

Další praktické rady na téma cestovní pojištění najdete v této rubrice.

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>