Jak si najít cenově dostupné ubytování?

Ať už plánujete navštívit krásy naší země, nebo chcete vyrazit do zahraničí, je třeba zaměřit se i na nutnost sjednat si také ubytování. To lze učinit hned několika způsoby. A my se aktuálně na několik konkrétních podíváme. Tím prvním způsobem je jistě rezervace online, prostřednictvím různých webových portálů. Díky nim můžeme snadno rezervovat konkrétní pokoj v hotelu, v hostelu, stejně jako například v penzionu. Poté už přijedete na místo a ubytujete se. Jednoduché, rychlé a vyřízené během pár minut.

Pronajměte si byt nebo místnost

I to je poměrně oblíbenou službou, kterou dnes může využít každý, kdo také touží po kvalitním ubytování. Velmi využívaná je služba nazývaná jako AirBNB. Jde o koncept, kde majitelé nemovitostí nabízejí možnost přespat právě u nich, a to za mírný poplatek. Výhodou oproti hotelu je nejenom domácí prostředí, ale je to také jistota mnohem nižších cen. Ideální pro ty cestovatele, kteří hledají hlavně možnost kde složit hlavu a příliš je nezajímají doplňkové služby, které jim může nabídnout právě samotný hotel. Nejoblíbenější je samozřejmě u mladých cestovatelů, kteří vyrážejí buď samostatně, popřípadě v páru či menší skupince.

Vyspěte se na gauči

Z výše uvedeného konceptu vychází ještě další, který je označován jako Couchsurfing. O co jde? Jednoduše o možnost, že se vyspíte u někoho na gauči. Velkou výhodou této možnosti je cena, jelikož v tomto případě je vše zcela zdarma. Samozřejmě oželet musíte pohodlí, ale pokud vám daná forma přespání nevadí, není nic jednoduššího, než jí využít. Dnes můžeme říci, že díky tomu rozšíříte možnosti spojené právě s cestováním, jelikož ušetříte nemalé množství peněz, které tak můžete vložit právě do toho nejdůležitějšího, a to jsou výdaje za cestu jako takovou. I tato varianta dnes logicky patří mezi jednu z velmi vyhledávaných.

 

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>