Španělsko

ŠPANĚLSKO

O zemi

Oficiální název Španělska je Španělské souostroví. Země se nachází na Pyrennejském poloostrově a sousedí s Portugalskem, Andorou, Francií a Gibraltarem. Španělsko vlastní Kanárské ostrovy, které leží v Atlanském oceánu, a také Baleárské ostrovy, nacházející se ve Středozemním moři. Rozlohou zaujímá země 504 782 km2, je to 50. největší stát na světě.

Žije zde asi 47 milionů obyvatel, z toho přes 3 miliony žije v hlavním městě Madrid, což je nejlidnatější město země. Velmi oblíbenou destinací Řecka je Barcelona.

Jediným úředním jazykem je španělština, regionálně se však rozlišuje také katalánština, baskičtina a galicijština.

Turistické zajímavosti

Španělé jsou známí svou typickou „siestou“, což znamená, že od dvou hodin do půl páté odpoledne dodržují odpolední klid, téměř všude je proto zavřeno. Chystáte-li se však do typických turistických oblastí, s tímto omezením se nesetkáte.

Nejznámější pláží Španělska je písčitá pláž Costa Brava. Barcelona je typickým turistickým místem. Dalšími známými a navštěvovanými městy jsou Madrid, Sevilla, Toledo, Almagro nebo Salamance.

Ujít si nenechte ani typickou španělskou kulturu, národní sport v podobě býčích zápasů, španělské rytmy neboli Flamengo a ochutnat byste měli i místní speciality, jako je například Paella nebo Gaspacho.

Doprava

Do Španělska se nejrychleji dostanete letadlem. Za dvě až tři hodiny doletíte přímým spojem z Prahy například do Madridu, Barcelony, Valencie, ale třeba i na Ibizu. Dále se můžete do země dopravit automobilem, autobusem či vlakem. Využít můžete také automobil, autobus nebo vlak.

Po Španělsku se nejčastěji místní obyvatelé přepravují autobusem, dále si však můžete zapůjčit automobil pro osobní přepravu, levněji však vyjde autobusová doprava, která je velmi rozšířená.

 

spanelsko

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>