Sport na dovolené: Bez pojištění vás může stát i miliony

Sport na dovolené: Bez pojištění vás může stát i miliony

Máte sbaleno a nemůžete se dočkat, až si budete na dovolené v zahraničí užívat potápění, vysokohorskou turistiku a mnohé další aktivity, na které nemáte během roku čas ani příhodné podmínky? Pak jste si již jistě sjednali cestovní pojištění s odpovídajícím rozsahem krytí. Anebo jste se snad nedívali na seznam sportů označených jako adrenalinové či extrémní?

Češi holdují sportování v zahraničí mnohem častěji než v minulosti a pojišťovny ročně řeší nespočet případů, kdy si turista způsobil zranění právě při provozování některé z aktivit. Spousta sportů je samozřejmě zahrnuta již v základním balíčku cestovního pojištění, ale obvykle se jedná pouze o sporty rekreační. Rizikové činnosti ovšem pojistka nezahrnuje a připlácí se za ně.

Jak je to s potápěním? Pozor na hloubku!

Šnorchlování většina pojišťoven považuje za rekreační sport a nevyžadují za něj příplatek. Klasické potápění však bývá klasifikováno jako adrenalinový sport a bez příplatku se neobejde. Ovšem pozor, i zde panují jistá omezení – pokud se potápěč vydá do větší hloubky (liší se v dle podmínek konkrétní pojišťovny), neobejde se již bez připojištění extrémních sportů.

Záleží i na nadmořské výšce

Podobné je to s populární vysokohorskou turistikou. Většina pojišťoven považuje za rekreační sport turistiku do výšky kolem 3 500 m n. m., pohyb ve větší nadmořské výšce pak za aktivitu spadající do kategorie adrenalinových či extrémních sportů. Běžné pojištění vám zřejmě nebude stačit ani v případě ferrat.

Není cyklista, jako cyklista

Bez kola nedáte ani ránu? Opět se vás možná bude týkat připojištění. Klasická cyklistika a cyklokros sice bývají označovány za rekreační sporty, ale v případě účasti jakékoliv sportovní soutěže registrovaných sportovců si budete muset připlatit.

Kolik zaplatíte za léčbu bez pojištění?

A proč byste neměli význam cestovního pojištění podceňovat? Především proto, že vás může léčba či operace v zahraničí stát i několik set tisíc korun. Výjimkou nejsou ani částky přesahující milion korun.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>