Vídeň: Hlavní město historie, elegance a Rakouska

Pokud milujete historii, chutnou gastronomii a moderní služby na úrovni, tak právě Vídeň je tím pravým pro vás. Ve Vídni budete mít pocit, jakoby se zastavil čas a vy se vrátili napříč minulostí do doby, kdy vládla dynastie Habsburků v čele s krásnou a svůdnou císařovnou Sisi.

Zámecký komplex Schönbrunn

Letní rezidence Habsburků má rozhodně, co nabídnout. Projděte se rozlehlým parkem, kde narazíte nejen na samotný zámek, který nabízel šlechtě komfort v podobě 1440 komnat, s průvodcem však nahlédnete jen do 45.

Vyhraďte si dostatek času a navštivte také místní zoo, kde vás překvapí umně kombinované barokní stavby spolu s moderními pavilony zvířat. Narazíte tady na pandy velké, ale i ty menší, pandy červené a také na medvídky Koala. Vaše kroky však mohou také směřovat ke Gloriette, ke skleníku s názvem Palmenhaus nebo k přírodnímu labyrintu, kde zažijete spoustu legrace. Výstavní barokní areál bere dech rovněž v předvánočním čase, kdy nádvoří zámku ožije atmosférou Vánoc. Tyto adventní trhy jsou opravdu romantické a vkusné.

Centrum Vídně pulzuje životem

Neváhejte se projít historickým srdcem této metropole. Jistě neminete sídlo Habsburků, jímž byl právě Hofburg, starou vídeňskou radnici, divadlo, muzea a mnoho dalšího. Projížďka městem na kočáře taženém koni však bude pro vás zážitkem. Malebné kavárny lákají pestrou nabídkou typických pochutin jako je chutná vídeňská káva, originální Sacher dort nebo jablečný závin. V restauraci jistě nebude chybět věhlasný vídeňská řízek.

Prater: Svět zábavy a adrenalinu

Výlet zakončete právě v Pratru, kde se čilý ruch po západu slunce pomalu a jistě probouzí k životu. Strašidelné domy, horské dráhy, vodní atrakce a kolotoče, ze kterých se vám budou ježit chloupky na těle. Ale není nic krásnějšího než usednout do proslulého “velikánu“ (Riesenrad) a pozorovat z výšky, jak se celá Vídeň ukládá ke spánku.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>