Voda tryskající ze skály je atrakcí exotické pláže

Pláž al-Mugsajl je mezi lidmi vůbec ta nejkrásnější pláž a ročně jí navštíví mnoho turistu. Pláž al-Mugsajl totiž toho nabízí mnohem více než pouhé průzračné moře a skvělé koupání jak můžete vidět u ostatních pláží. Určitě budete souhlasit, že u některých pláží se nedočkáte ani toho skvělého koupání.

Důvod, proč je tato překrásná pláž tak navštěvovaná je přesně na konci této pláže. Na konci pláže můžete videt pitoreskní vápencové útesy, které se během několika let dost změnili a momentálně představují prapodivné tvary. V největších vedrech skála slouží pro úkryt, je zde příjemný stín při krátké cestě k té největší atrakci na pláži al-Mugsajl.

Vápenec je totiž propojený jeskyněmi a u některých z nich můžete spatřit vertikální šachty vedoucí až na povrch. Když je zde příboj dostatečně silný, dokáže natlačit vodu nahoru pomocí chodeb a může vzniknout několikametrová fontánka.

Díry, z nichž voda proudí nahoru, jsou kvůli bezpečnosti zakryté mřížemi. Na první pohled to možná trochu kazí dojem, návštěvníci si ale na druhou stranu můžou proudy vody vychutnat opravdu zblízka.

Z bezpečnostních důvodů jsou díry ve skalách zakryté mřížemi. Některé návštěvníky to může na první dojem trochu trochu odradit, ale na druhou stranu se k proudům dostanete opravdu blízko a budete si moct tak vychutnat atrakci zblízka.

I když se jedna o velmi pěknou atrakci, tak v zimních měsících, ačkoliv teplota běžně přesahuje hranici třiceti stupňů, je atrakce nenavštěvovaná. Evropští turisté sice Omán navštěvují, protože v zimním období se chtějí přesunout za teplem, ale návštěvnost není zatím nijak rozsáhla. Opakem je léto, kdy uvidí na pláži nejvíce turistu a teploty jsou snášitelné. Češi jezdí do Ománu a okolí Salály hlavně v zimě, protože chtějí za teplem. Samotní Ománci a lidé z okolních arabských zemí ale tento region navštěvují hlavně v létě.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>